Dřevohliníková okna – trend roku 2015. Ano či ne?

Většina z nás samozřejmě ví, že nová okna instalovaná do našich domů nebo bytů mohla být dřevěná, hliníková, nebo nejoblíbenější plastová. Aktuálně ale výrobci přicházejí s novinkou a nabízejí takzvaná okna dřevohliníková. Pojďme se na ně podívat blíže a zmínit si, jaké jsou hlavní výhody tohoto řešení. Hned na úvod musíme dané okno specifikovat. Jak už dokládá sám jeho název, jde o řešení, kde je využíváno kombinace dřeva a hliníku.

Jaké jsou výhody daných oken?

Začneme tedy hlavními výhodami, které daná okna mají. Tou první je jistě celkový vzhled, který může objektu dodat na luxusu a styl. Tím ale pozitivní vlastnosti, která mají dřevohliníková okna, rozhodně nekončí. Zapomínat nesmíme ani na dobré izolační vlastnosti, které nám ušetří i tisíce korun za vytápění. Toho je dosaženo nejenom kvalitním izolačním sklem, ale také celkovým utěsněním, které je spojeno s jistotou dokonalé tepelné izolace. Třetím pozitivem je dlouhá životnost, což z tohoto řešení dělá dobrou investici do budoucnosti. Daná okna tak nabídnou barevnou, ale i tvarovou stálost po mnoho let. Plánujete-li výměnu oken a chcete se zaměřit především na design kombinovaný s pozitivními vlastnostmi, rozhodně vás toto řešení nadchne.

Jsou i negativa? Jenom pár drobných

Prvním negativem může být pro někoho vyšší cena. Ano, v porovnání s plastovými jsou samozřejmě o něco dražší. Na druhou stranu vyšší cena je kompenzována právě unikátním vzhledem. Jsou tak možností, jak mít doma přírodní materiál, který bude s ostatními prvky i celkovým designem skvěle ladit. I když se dřevohliníková okna pyšní i jednoduchou údržbou, nezapomínejte na to, že může být o něco složitější, než u oken plastových. Hlavně při čištění samotného dřeva je dobré pomyslet na specielní přípravek. Tím ale negativa končí a tak je z našeho porovnání výhod a nevýhod jasně patrné, čemu dáváme přednost právě my.