Jak probíhá výměna oken?

Plánujete výměnu oken, ale chcete vědět, co vás vlastně čeká a s čím máte počítat? Potom se vám bude hodit náš přehled o tom, jak kompletní výměna vlastně probíhá a co je součástí prací, které vám dodavatelská firma vykoná. Začneme-li tím nejdůležitějším, tak to je zaměření a následná objednávka. To je krok nutný několik týdnů před realizací. Na jeho základě dojde k vytvoření cenové nabídky, uzavření smlouvy a k objednávce konkrétních oken, parapetů nebo dalších prvků.

Veškeré práce začínají demontáží starých oken

Tím prvním krokem, který firma provede, je samozřejmě vybourání starých oken. Jedná se o jednu z nejnáročnějších částí, a tak je třeba počítat s hlukem, ale i větším množstvím prachu a nečistot. Samozřejmě vše probíhá i s ohledem na to, aby nedošlo k případnému poškození vnějších omítek, nebo jiných částí domu.

Dalším krokem po vybourání oken je příprava vzniklého otvoru. Zde nejsou výjimkou potřebné zednické práce, aby byl otvor dokonale připravený pro vsazení nových rámů a tedy i nových oken.

Vsazení oken a začištění okolí je poslední krok

Následně jsou do připraveného otvoru již vsazena nová okna. S tím souvisí také veškeré začištění jejich okolí. Díky tomu tak ono bude nejenom dokonale sedět, ale ve zdi bude také dokonale vypadat. Samozřejmě součástí daného začištění je v případě potřeby také nutný nátěr.

Po vsazení oken může samozřejmě dojít také k montáži dalších objednaných součástí, jako jsou sítě do oken, parapety nebo také žaluzie. Jedná se už o poslední práce před samotným zmíněným začištěním.

Okna jsou seřízena a práce je hotová

Jakmile je vše tak, jak má být, jsou už okna pouze seřízena. Tento krok je nutný k tomu, aby šla bezproblémově zavírat a otevírat a přitom perfektně těsnila. V průběhu několika měsíců je možné, že bude třeba okna ještě lehce doseřídit, jelikož vlivem změny teplot mohou lehce pracovat. To už je ale otázka několika málo minut.