Nejenom žaluzie na oknech pomohou se stínem

pegasusPokud plánujeme výměnu oken, je to hlavně pro zlepšení izolace, ale třeba i instalaci žaluzií a vytvoření stínu. Stín nám ale může pomoci vytvořit i něco jiného, konkrétně venkovní výsuvné markýzy. I těmi můžeme zastínit prostor před naším oknem, což samozřejmě vede k tomu, že tak zlepšíme klima v našem interiéru. To ale není jediná výhoda, která s tímto řešením přímo souvisí. Pojďme se podívat na několik dalších, které může markýza přinášet.

Ochrana před sluncem na naší terase

Dokonale nás ochrání před přímým sluncem hlavně na naší terase. A to ať už zde pořádáme narozeninovou oslavu, nebo zde pořádáme grilovací párty, či snad zde necháváme hrát děti, nebo zde jenom relaxujeme. To vše jsou důvody proto, proč zastavit přímé sluneční paprsky. Ty totiž mohou způsobit nejenom popálení pokožky. Ale třeba i úpal, popřípadě také úžeh. Dnes samozřejmě platí, že kvalitní markýzy na terasu není problém koupit v celé řadě různých velikostí, které tak budou plně odpovídat všem našim potřebám a požadavkům. A to i s ohledem na cenu. Třeba firma Univers v tomto směru nadchne tím, že nabídne kazetovou markýzu do rozměru až 7×4 metru za cenu, která na našem trhu nemá konkurenci. I to je důvod, proč markýzu zvolit.

Jak vybrat tu pravou?

Samozřejmě výběr různých variant je v tomto směru skutečně obrovský. A tak pokud tápete a nevíte, jak vybrat tu pravou, je dobré se kromě velikosti zaměřit také na typ pohonu. Dnes není nic neobvyklého motorový pohon, který je spojený také s dálkovým ovládáním. Ideální, jak mít markýzu připravenou rychle a jednoduše. Není to ale jediná možnost, jak vybírat markýzy venkovní. Plzeň, ale i další města kde se často objevuje silný vítr, jsou ukázkou toho, že je třeba hledět také na celkovou kvalitu, spolu s různými bezpečnostními prvky. Ty zaručí to, že vaše markýza bude sloužit i několik desítek let, bez rizika poškození.